Nors namų valymo poreikis dažnai grindžiamas švarios aplinkos nauda sveikatai ir komfortui, ne mažiau svarbus aspektas yra tai, kad reguliarus valymas padeda išsaugoti nekilnojamojo turto vertę. Tačiau ir tai nėra pakankamai svarbi priežastis, dėl kurios daugelis žmonių praleidžia daug laisvo laiko, kad palaikytų tvarką namuose. Parengėme keletą idėjų, kaip palaikyti švarą ir tvarką savo gyvenamojoje erdvėje, naudojant mažiau energijos ir išteklių!
Turite suprasti, kad švarūs ir tvarkingi namai yra santykinė sąvoka – vieni žmonės negali pakęsti nė menkiausios dulkelės, o kitiems bus nemalonu dėl nedidelės netvarkos. Todėl kiekvienas turi apsvarstyti, kaip ir kokiomis sąlygomis jam patogu gyventi. Tai padės nustatyti, kaip dažnai reikia valyti, ar reikia kviesti valymo specialistus ir kokias valymo priemones ir reikmenis geriausia naudoti.
Pateikiame keletą principų, kuriuos įgyvendinus bus žengtas pirmas žingsnis tvarkingesnių namų link:
Pasitelkite valymo profesionalus
Visi pirmiau išvardyti principai yra naudingi kasdieniam valymui, tačiau ne viską galima (ar reikia) atlikti patiems. Ilgą laiką buvo manoma, kad valymo specialistus gali sau leisti tik turtingieji, tačiau šiais laikais valymo paslaugų konkurencija yra didelė, todėl kiekvienas galės rasti savo poreikius atitinkantį paslaugų teikėją pagal savo biudžetą.
Sudėtingesnėms užduotims, pavyzdžiui, generaliniam valymui, rekomenduojama samdyti valymo specialistus. Tai apima mažesnius ir sudėtingesnius darbus, pavyzdžiui, plytelių siūlių ir parketo valymą, žaliuzių plovimą, grindų blizgesio atkūrimą ir t. t., kurie dažniausiai atliekami kartą per sezoną (ruduo-žiema, pavasaris-vasara). Kaip minėta, šios nedidelės, bet nemažos užduotys turi didelę įtaką namų nusidėvėjimui. Jei neseniai persikėlėte į naują būstą arba jį remontavote, būtinai turėtumėte pagalvoti apie tai, kad po renovacijos darbų namus sutvarkytų profesionalai, nes statybinės dulkės labai kenkia sveikatai.
Kaip apskaičiuojamos profesionalių valymo įmonių išlaidos?
Tiksliausias būdas nustatyti kainą – pasikonsultuoti su paslaugos teikėju, nes valymo išlaidos priklauso nuo įvairių veiksnių, pvz:
Laiptinių valymas
Namais vadiname ne tik savo asmeninį butą, bet ir aplinką, įskaitant laiptinę. Nors akivaizdu, kad už buto valymą atsako konkretus buto šeimininkas, už laiptinės valymą atsakingi visi gyventojai kartu – su pastato valdytoju sudaryta sutartis, kurioje numatyta, kaip dažnai laiptinė šluojama, plaunama ir kaip dažnai atliekamas generalinis valymas.
Gali atsitikti, kad kas nors išnešdamas šiukšles užpila laiptinę maisto sultimis, vaikai prisirenka smėlio ir akmenų arba kas nors nešvariomis rankomis liečia langus – visa tai gadina ne tik vaizdą, bet ir nuotaiką. Todėl svarbu nepamiršti, kad namai nesibaigia prie įėjimo durų ir kiekvienas turi po savęs susitvarkyti, jei atsitiktinai šiukšlina laiptinę. Priešingu atveju visiems namuose teks gyventi su netvarka iki kito valymo, kuris gali būti tik po kelių savaičių. Nors valymas daugeliui žmonių nesuteikia geriausio jausmo, jis turi savo gerąją pusę – tai laikas, kurį galite skirti sau, savo mintims ir naujų idėjų generavimui! Tačiau kad valymas būtų įkvepiantis ir lengvesnis, pasistenkite kasdien vadovautis visais „Civinity” ekspertų patarimais.