„Civinity“ istorijos pradžią simbolizuojanti Klaipėdos Vitės bendruomenė – ypatingas darnumo ir progresyvios veiklos pavyzdys

2023.05.31

„Civinity“ istorijos pradžią simbolizuojanti Klaipėdos Vitės bendruomenė – ypatingas darnumo ir progresyvios veiklos pavyzdys

Klaipėdoje įsikūrusi Vitės bendruomenė gegužės 27 dieną jau antrą kartą surengs šventę, skirtą paminėti Europinę kaimynų dieną. Draugystę tarp vietinių gyventojų bei institucijų skatinantis renginys – vienas iš daugybės šios bendruomenės veiklos rezultatų. Aktyvumu ir pastangomis pasiekti pokyčių išsiskiriantys klaipėdiečiai per septynerius metus ženkliai prisidėjo prie miestui svarbių projektų įgyvendinimo, o puoselėjama neeilinė vienybė tampa įkvepiančiu pavyzdžiu kitiems.

„Civinity“ kelio pradžia

Vitės bendruomenė įmonių grupei „Civinity“ turi ypatingą reikšmę – būtent čia 2005 metais įmonė pradėjo savo veiklą, kai jos generalinis direktorius Deividas Jacka įsigijo „UAB Vitės valdos“, kurios šiandien žinomos kaip „Civinity Namai Klaipėda“.

„Per beveik du dešimtmečius mūsų įmonė smarkiai išsiplėtė, todėl labai džiaugiamės, kad vis daugiau Lietuvos miestiečių pasitiki mūsų komanda. Tačiau kad ir kiek toli nueitume, aš pats niekada nepamiršiu, kur viskas prasidėjo – Lietuvos uostamiestyje, istoriniame Vitės kvartale, į kurį sugrįžus visada aplanko prisiminimai. Didžiuojamės šios vietos gyventojais, kurie jau ne vienerius metus aktyviai puoselėja vienybę ir bendruomeniškumą“, – sako Deividas Jacka, „Civinity“ generalinis direktorius.

Kaip pasakoja Kęstutis Beržanskis, „Civinity Namai Klaipėda“ pastatų administravimo skyriaus vadovas, anuomet tokio dalyko kaip Vitės bendruomenė dar nebuvo, vietoj to veikė seniūnija.

„Mūsų pirmasis biuras buvo visai netoli, todėl nuo pat pradžių artimai bendravome su seniūnijos nariais, pagelbėdavome atlikdami įvairius techninius darbus. Nors šiandien „Civinity Namai“ veikia kitoje miesto vietoje, mes ir toliau sėkmingai bendradarbiaujame, palaikome ryšius su vietos gyventojais ir padedame spręsti bendruomenei svarbius reikalus“.

Kuršių marių pakrantėje gyvenantys klaipėdiečiai į oficialią bendruomenę susibūrė prieš septynerius metus ir nuo tada Vitės kvartalas sparčiai keičiasi: gražėja gatvės ir kiemai, gerėja kasdienės gyvenimo sąlygos, o dauguma šiaurinės dalies namų yra renovuoti; prie pastarojo pokyčio prisidėjo šiuos pastatus administruojanti „Civinity“.

„Nors pagrindinė mūsų atliekama funkcija yra pastatų administravimas, kiek galime stengiamės prie bendruomenės gerovės prisidėti ir kitais būdais, pavyzdžiui, svarbiais klausimais komunikuodami su miesto valdžia. Tačiau pirmiausia tai patys gyventojai daug prisidėjo įveikiant įvairias su šiuo kvartalu susijusias problemas ir galiausiai tai išsivystė į gražią bei stiprią bendruomenę“, – sako K. Beržanskis.

Žodis „kaimynas“ reiškia daugiau

Pasak Violetos Tarasovienės, Vitės bendruomenės renginių organizatorės, čia gyvenantys klaipėdiečiai išsiskiria vieningomis pastangomis kurti tokią aplinką, kurioje kiekvienam būtų gera gyventi.

„Žmonės čia rūpinasi savo gatvės rekonstrukcija, renka parašus dėl medžių išsaugojimo, ir tame dalyvauja ne kelių namų, bet visos gatvės gyventojai. Aš taip pat nežinau daugiau tokių bendruomenių, kurios dalintųsi informacija, kad turi tam tikrą kiekį bilietų keltų plaukti į Švediją, ir kviestų prisijungti bet kuriuos bendruomenės narius“, – sako V. Tarasovienė.

Taip pat ir kaimynų dienos minėjimui skirtas renginys, vyksiantis Klaipėdos centriniame stadione, yra atviras ne tik Vitės kvartalo gyventojams, bet visiems susidomėjusiems. Šventinėje programoje numatoma įvairių atrakcijų vaikams, galimybė iš arti susipažinti su gaisrininkų bei policijos pareigūnų profesija ir jų darbui skirta technika, Klaipėdos moksleiviai rengs pasirodymus, o šeimos bus kviečiamos sudalyvauti žaidimuose ir pasidžiaugti kitomis pramogomis.

„Kaimynas kaimyną turėtų pažinoti ir bendrauti. Jeigu kaimynai yra iš to paties namo, manau, kad visi su tuo pastatu susiję reikalai, nesvarbu, geri ar blogi, turėtų apjungti gyventojus. Šiais laikais toje pačioje laiptinėje gyvenantys žmonės dažnai nepažįsta vienas kito. Tuo tarpu Vitės kvartale ir aplink kaimyno samprata įgavusi gilesnę reikšmę – kaimynas yra ne tik asmuo, kuris gyvena šalia tavęs, bet ir netoliese veikiančios įmonės, kurios geranoriškai prisideda prie Vitės bendruomenės gerovės“, – sako V. Tarasovienė.

Vienija noras keisti

Kaip teigia Vitės bendruomenės pirmininkas Tomas Meškinis, norint pasiekti didesnių pokyčių vieno žmogaus nepakanka, todėl turėti aktyviai veikiančią vietinę bendruomenę yra ypač svarbu. T. Meškinis sako pastebėjęs, kad valdžios institucijos labiau atsižvelgia į išreiškiamas problemas, kai į juos kreipiasi būrys žmonių.

„Pavyzdžiui, savivaldybė skirsto paramos lėšas pastatų renovacijai, tad mūsų bendruomenė deda visas pastangas, kad tą paramą gautų kuo daugiau Vitės kvartale esančių namų. Tuo tarpu prisimenant pandemijos įkarštį, atsirado poreikis viešiems sporto treniruokliams –  juk viskas buvo uždaryta ir žmonės neturėjo kur išeiti. Šiuo tikslu mes parengėme projektą ir  gavome reikalingą finansavimą. Mums taip pat padeda ir kaimyninės įmonės: suteikia paramą kvartalo kiemų apšvietimui, parūpina valymo darbams reikalingos technikos, padeda sutvarkyti šaligatvius ir vaikų žaidimų aikšteles“, – pasakoja T. Meškinis.

Pasiekę tam tikrų rezultatų, žmonės supranta, kad kartu galima nuveikti ir daugiau, pavyzdžiui, rengti kasmetinę tvarkymosi talką, organizuoti šventes. Pasak pirmininko, visose situacijose reikia ieškoti kompromiso. Artėjanti kasmetinė kaimynų dienos šventė yra puiki proga ne tik užmegzti naujus santykius, bet ir draugiškai išsiaiškinti ankstesnius nesutarimus – čia susitinka ne tik draugai, bet ir tie kaimynai, kurie kartais pasiginčija tarpusavyje, tačiau šventėje pykčiai atslūgsta.

Be to, atkreipia dėmesį bendruomenės pirmininkas, svarbūs ir socialiniai bei psichologiniai aspektai – galimai kai kurie gyventojai neturi su kuo pabendrauti, yra vieniši, todėl bendruomenės renginiai suteikia progą susipažinti su savo kaimynais ir jie nebūtinai turi būti iš tos pačios laiptinės.

„Kol nebuvo mūsų bendruomenės, kai kurie kaimynai, gyvenantys toje pačioje laiptinėje, nė nesisveikindavo. Manau, kad ypač miestuose tokioms bendruomenėms susikurti yra šiek tiek sunkiau, žmonės grįžta po darbų, sėda prie televizorių, ir daugiau nieko nesinori. Tačiau mes tikime, kad jeigu rūpiniesi savo aplinka, tai pamatę įsikvėps ir kiti. Pastebėję mūsų darbus kartais žmonės klausia, ar galėtų prisijungti. Esame atviri visiems, kiekvienas čia prisideda savo gebėjimais. Galiausiai, kai kažką pasieki ne vienas, o kartu su savo kaimynais, ir matai, kaip į gerą keičiasi tavo apylinkės, tai yra didžiausia motyvacija. Mes kuriame patrauklią aplinką ne tik sau, bet ir savo vaikams bei ateities kartoms“, – pasakoja T. Meškinis.

Civinity Namai Civinity Namai

Kviečiame naudotis mano.civinity.lt savitarna!

Civinity Namai

Sąskaitos

Civinity Namai

Balsavimas

Civinity Namai

Paslaugos