Siekiant užkirsti kelią pavojingoms ligoms vaikų žaidimų aikštelėse atnaujinamas smėlis

2023.05.25

Siekiant užkirsti kelią pavojingoms ligoms vaikų žaidimų aikštelėse atnaujinamas smėlis

Vis labiau ilgėjančios dienos primena apie netrukus prasidėsiančią vasarą, o tai reiškia, kad šiltu oru pradeda aktyviai džiaugtis ir mažieji daugiabučių namų gyventojai. Tarp mėgstamiausių lauko žaidimų –smėlio pilys, todėl daugiabučių kiemuose įrengtos smėlio dėžės tampa viena pagrindinių vaikų susibūrimo vietų. Rūpindamiesi ne tik vaikų, bet ir jų tėvelių gerove, „Civinity“ komanda kasmet pasirūpina, kad lauko pramogos būtų saugios ir joms naudojamas tik šviežias ir švarus smėlis. Siekiant įgyvendinti jau prasidėjusius pavasarinius lauko teritorijos priežiūros darbus, iki birželio galo numatoma atnaujinti mažiausiai šimtą vaikų žaidimams skirtų smėlio dėžių, esančių naujos statybos gyvenamųjų daugiabučių projektuose.

Žaidimų vieta – terpė plisti parazitams

„Mums rūpi vaikų sveikata, todėl darome viską, kad užkirstume kelią ligos protrūkiams. Pakeisti smėlį yra būtina, nes su laiku smėlio dėžės užsiteršia smulkiais, žmogaus akiai nematomais mikroorganizmais, kurie plinta per šunų ir kačių čia paliekamas išmatas. Smėlio dėžėse sėkmingai veisiasi sveikatai pavojingi parazitai, tokie kaip askaridės, plaukagalviai ar toksokarai. Būtent toksokarozė yra viena dažniausiai pasitaikančių parazitinių ligų, kuria užsikrečiama kirminų kiaušinėliams per burną patekus į virškinamąjį traktą, dėl ko kyla rizika susirgti žarnyno infekcinėmis ligomis“, ­– pasakoja Dovilė Feoktistovaitė, „Civinity“ įmonių grupei priklausančios įmonės „Servico“ pastatų administravimo skyriaus vadovė.

Nors toksokaroze galima užsikrėsti visus metus, būtent šiltojo sezono mėnesiais užsikrėtimo tikimybė yra didžiausia. Atšilus orams atsiranda palanki terpė mikroorganizmų dauginimuisi ir atsiranda didžiausias šių parazitų subrendusių kiaušinėlių kiekis, o žmonių – ypač vaikų – kontaktas su dirvožemiu  ženkliai padažnėja. Tuo tarpu žiemos metu, kai smėlio dėžės nenaudojamos, jos yra uždengiamos specialia danga, taip apsaugant smėlį nuo galimo užteršimo.

Naudoja tik kokybišką smėlį

Pasak D. Feoktistovaitės, vaikų lauko žaidimams naudojamas tik saugus, būtinus kokybės kriterijus ir patikros sertifikatus turintis smėlis, kurį įmonė įsigyja iš specializuotų smėlio karjerų.

„Tiekėjai, turėdami tam tikras licencijas, užtikrina, kad parduodamas smėlis yra neužterštas. Tuo tarpu jau panaudotą ir nebereikalingą dirvožemį atsakingai utilizuojame: išvežus iš gyvenamųjų teritorijų, jis yra sukasamas į specialias talpas ir utilizuojamas su kitomis žaliosiomis atliekomis, paisant ekologiškumo standartų“, – sako D. Feoktistovaitė. Vadovė taip pat priduria, kad gyventojams pastebėjus, jog jų kiemuose smėlis dar nebuvo pakeistas, yra kviečiami nedelsiant apie tai informuoti savo pastato administratorių.

Civinity Namai Civinity Namai

Kviečiame naudotis mano.civinity.lt savitarna!

Civinity Namai

Sąskaitos

Civinity Namai

Balsavimas

Civinity Namai

Paslaugos