Su Kalėdų eglutėmis atsisveikinkite atsakingai: nupuoštus medžius prašo pristatyti į tam skirtas surinkimo vietas. Nepaisantiems taisyklių gresia baudos

2024.01.04

Su Kalėdų eglutėmis atsisveikinkite atsakingai: nupuoštus medžius prašo pristatyti į tam skirtas surinkimo vietas. Nepaisantiems taisyklių gresia baudos

Didžiosioms metų šventėms einant į pabaigą daugelis jau dabar atsisveikina su Kalėdų eglutėmis, o sausio 6 d., minint Trijų karalių šventę, tradiciškai šventiniai papuošimai nuimami visuose namuose ir miestų aikštėse. Visgi, svarbiau ne kada, o kaip atsisveikiname su eglutėmis: jas derėtų nupuošti ir pristatyti į miesto savivaldybės nurodytas eglučių surinkimo vietas. Kaip tai padaryti ir kas gresia reikalavimo nepaisantiems gyventojams pasakoja „Civinity Namai“ atstovas Martynas Naujokas.

Su eglutėmis atsisveikinkite atsakingai

Pasak M. Naujojo, nors Kalėdų eglučių surinkimo tvarka Lietuvoje galioja ne vienerius metus, vis dar pastebima atvejų, kai pasibaigus šventėms medeliai išmetami netinkamai: paliekami daugiabučių namų kiemuose ar prie konteinerių. Svarbu žinoti ir tai, kad eglutės ar jų šakų išmetimas į mišrių atliekų konteinerį taip pat draudžiamas.

„Atsisveikinant su Kalėdų eglute pirmiausia reikia ją nupuošti, o tuomet pristatyti į jų surinkimui skirtas vietas. Svarbu ir tai, kad surinkimo vietose eglutės ar jos dalys būtų paliekamos be plastiko ir popieriaus: jos negali būti maišuose ar suvyniotos į plastiką,“ – sako „Civinity Namai“ atstovas.

Specialiuose vietose surinktos eglutės išvežamos perdirbimui į žaliųjų atliekų aikštelę, iš jų gaminamas biokuras, kompostas, tad tinkamai atsisveikindami su Kalėdų puošmenomis tausojame aplinką.

Gausus surinkimo vietų sąrašas

Dažnas gyventojas suabejoja, ar pristatyti eglutę į joms skirtą surinkimo vietą baimindamasis, kad ją reiks toli gabenti savo transportu.

Iš tiesų, pasibaigus šventiniam laikotarpiui, miestų savivaldybės siūlo platų eglučių surinkimo vietų sąrašą, todėl tikėtina, kad artimiausią surinkimo vietą daugelis ras savo kaimynystėje.

Vilniečiai šiemet gali pasinaudoti 102 eglučių surinkimo vietomis, kurios paskirstytos per visus miesto mikrorajonus, Kaune įrengtos 153 surinkimo vietos, o Klaipėdoje – 4.

Taip pat eglutes galima išvežti į didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles. Vilniuje gyventojai jas ras Pilaitės pr. 50 , Liepkalnio g. 113B, V. A. Graičiūno g. 36C, Pramonės g. 209S, Pumpėnų g. 1. Kaune Nemajūnų g. 15A, o Klaipėdoje Šiaurės pr. 30, Tilžės g. 66A ir Plieno g. 13.

Surinkimo pradžios laikas miestuose skiriasi

Specialiai eglučių surinkimui skirtos vietos miestuose įrengiamos skirtingu metu, todėl gyventojai turėtų į tai atkreipti dėmesį. Vilniaus mieste eglutės ir jų šakos surenkamos nuo sausio 6 d., Kaune surinkimas pradėtas sausio 2 d., o Klaipėdoje – sausio 4 d.

Skiriasi ir surinkimo pabaigos datos. Vilnius ir Kaunas eglutes rinks visą sausio mėnesį, o Klaipėdoje žaliaskares teks pristatyti ne vėliau kaip iki sausio 12 d.

Nepaisantiems taisyklių gresia baudos

Išmetus eglutę netinkamai: palikus daugiabučių namų kiemuose, pakelėse, taip pat prie bendrų konteinerių, taip pat išmetus į mišrių atliekų konteinerį, gresia administracinė atsakomybė ir bauda, kurie siekia 600 eurų.

Civinity Namai Civinity Namai

Kviečiame naudotis mano.civinity.lt savitarna!

Civinity Namai

Sąskaitos

Civinity Namai

Balsavimas

Civinity Namai

Paslaugos