Ekspertai pataria: mažai žinomas būdas sumažinti sąskaitas, gyvenant daugiabutyje

2023.07.12

Ekspertai pataria: mažai žinomas būdas sumažinti sąskaitas, gyvenant daugiabutyje

Viena iš eilučių kas mėnesį daugiabučių gyventojų gaunamose sąskaitose – už elektros energiją, sunaudojamą bendrose patalpose, tarp jų – ir lauke. Vienos iš didžiausių pastatų priežiūros ir inžinerinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity“ ekspertai pataria, kaip sumą už ją reikšmingai sumažinti, tuo pat metu tausojant aplinką.

Lauko apšvietimą sudaro aplink namą, kieme ir požeminėse automobilių stovėjimo aikštelėse įrengti apšvietimo prietaisai. Gyventojai turi teisę kreiptis į jų namą prižiūrintį administratorių ar bendrijos pirmininką, prašydami įdiegti elektros energiją labiausiai tausojančius sprendimus. Taip sumos sąskaitose mažės, o aplinka bus labiau tausojama.

Svarbiausias veiksnys, turintis įtakos lauko apšvietimo kainai, yra lempučių tipas. Šiuo metu galima įsigyti dviejų tipų lempučių – kaitrinių lempučių ir efektyvesnio energijos vartojimo varianto – LED lempučių. Palyginimui, kaitrinių lempų galia yra 100 W (vatų), o LED lempų – apie 26 W. Todėl LED lempos sunaudoja maždaug 4 kartus mažiau elektros energijos.

„Civinity“ ekspertų teigimu, siekiant taupyti labai svarbi ir pastate įdiegta automatika.

Rinkoje yra įvairių paleidimo ir sustabdymo relių, kurios kontroliuoja tam tikrą laiko tarpą, per kurį apšvietimas automatiškai įsijungia ir (arba) išsijungia. Taip pat vienas iš sprendimų yra judesio, mikrobangų, infraraudonųjų spindulių ir kitų jutiklių įrengimas – taip per mėnesį galima sutaupyti net kelis kilovatus (kW).

Kadangi lempučių asortimentas yra didelis, taip pat galima sutaupyti keičiant apšvietimo ryškumą. Konkretaus standarto, kokio ryškumo turėtų būti lemputės, nėra, tad dėl jo turėtų susitarti visi namo butų savininkai. Lempučių atspalvis šiuo atžvilgiu neturi jokios reikšmės.

Ką daryti, jei norite pakeisti apšvietimą?

Jei norite pakeisti lauko apšvietimą daugiabučiame name arba šalia jo, jums reikia išsakyti savo pageidavimus namą administruojančios įmonės vadybininkui ar bendrijos pirmininkui. Tolesnis procesas gula ant jo pečių. Jis bus atsakingas už projekto derinimą su kitais namo gyventojais, o kai bus sudaryta ir patvirtinta sąmata, prasidės darbų organizavimas.

Civinity Namai Civinity Namai

Kviečiame naudotis mano.civinity.lt savitarna!

Civinity Namai

Sąskaitos

Civinity Namai

Balsavimas

Civinity Namai

Paslaugos