Įsigijote butą? Pirmasis darbas – sutarčių persirašymas

2022.07.19

Įsigijote butą? Pirmasis darbas – sutarčių persirašymas

Įsigijus naujus namus, naujakuriai dažniausiai pradeda planuoti įsikūrimo ir persikraustymo darbus, tačiau be visų šių darbų, pirmasis naujų buto savininkų darbas turėtų būti informacijos pateikimas daugiabučio namo administratoriui apie pasikeitusį buto savininką ir sutarčių pasirašymas su kitais komunalinių paslaugų tiekėjais.

Kodėl tai svarbu?

Kaip pastebi daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas, didžiuosiuose Lietuvos miestuose, teikiančios įmonės „Civinity Namai“ Klientų aptarnavimo centro vadovė Živilė Krauzienė, naujieji butų savininkai delsia pateikti atnaujintą informaciją dėl to daugiabučio administratorius negali informuoti naująjį savininką apie mokėtinas sumas ir skolas, pakeisti sąskaitos pristatymo būdo, taip pat įvykus avarinėms situacijoms negali susisiekti su savininku.

„Savo darbe susiduriame su ydinga naujų būsto savininkų praktika. Dažnu atveju jie neinformuoja daugiabučio namo administratoriaus apie įvykusius savininkų pasikeitimus. Ir taip užkerta kelia gauti pagrindinę informaciją susijusią su nekilnojamu turtu. Svarbu suprasti, kad naujajam savininkui nereikia sudaryti atskiros sutarties su namo administratoriumi, tiesiog užtenka pateikti informaciją elektroniniu paštu,“ – teigia Živilė Krauzienė klientų aptarnavimo centro vadovė.

Teikdami informaciją apie įsigytą nekilnojamą turtą daugiabučio namo administratoriui, turite pateikti Registrų Centro išrašą, kuriame būtų nurodytas nuosavybės įsigijimas ir mokėtojo kodą, išduotą elektros tiekėjo. Kreipiantis, taip pat prašoma nurodyti savo kontaktinius duomenis, t. y. telefono numerį ir elektroninį paštą.

Nurodytas kontaktas – galimybė žinoti apie atliekamus darbus ir paslaugas

Svarbu suprasti, kad daugiabučio namo administratorius siekia sklandaus bendradarbiavimo su klientais todėl pateikus informaciją visada būsite informuoti apie įvykius vykstančius Jūsų name. Taip pat naujasis savininkas galės užsiregistruoti „Mano Civinity“ savitarnos platformoje, kurioje buto savininkas galės užduoti klausimą klientų aptarnavimo specialistei, susipažinti su klientų dažniausiai užduodamais klausimais, rasti informaciją apie name planuojamus ir atliktus remonto darbus, peržiūrėti sąskaitas ir jas apmokėti, rasti metines veiklos ataskaitas ir kitą naudingą informaciją.

Užfiksuokite rodiklių duomenis su buvusiu būsto savininku

Naujiems butų savininkams neretai kyla klausimas dėl kitų sutarčių persirašymo ir naujų sudarymo. Svarbu sudaryti naujas sutartis su kitais paslaugų tiekėjais, tokiais kaip šilumos, elektros, dujų, vandens, buitinių atliekų. Ž. Krauzienė naujakuriams pataria skaitiklių rodmenis pirmą kartą užfiksuoti kartu su buvusiu būsto savininku.

„Siekiant išvengti nesusipratimų, visada būsto savininkams patariame kartu su buvusiu būsto savininku užfiksuoti skaitiklių rodmenis, kad abiem pusėms būtų aišku nuo kokio rodmens mokesčius turi mokėti naujasis savininkas. Kai sutartys su paslaugų tiekėjais pasirašytos ar persirašytos vertėtų apgalvoti atsiskaitymo už komunalines paslaugas būdus. Atsiskaityti galima „Mano Civinity“ savitarnos platformoje, Lietuvos pašte, perlo terminaluose arba elektroninės bankininkystės paskyroje. Gyventojai ieškantys greitesnio ir vieno būdo atsiskaityti už komunalines paslaugas renkasi automatizuotas atsiskaitymo sistemas, kuriose prisijungus tik pirmą kartą reikia suvesti mokėtojo kodą ir kiekvieną mėnesį atnaujinti suvartotų rodmenų eilutes. Už visas tiekėjų paslaugas rekomenduojama atsiskaityti iki einamojo mėnesio 25 dienos.

Civinity Namai Civinity Namai

Kviečiame naudotis mano.civinity.lt savitarna!

Civinity Namai

Sąskaitos

Civinity Namai

Balsavimas

Civinity Namai

Paslaugos