„Džiaugiuosi nauju liftu, kuris yra žymiai erdvesnis ir šviesesnis. Jis yra nepalyginamai geresnis, o svarbiausia, kad negirdžiu kaip jis dirba.“

„Džiaugiuosi nauju liftu, kuris yra žymiai erdvesnis ir šviesesnis. Jis yra nepalyginamai geresnis, o svarbiausia, kad negirdžiu kaip jis dirba.“

Paulius Radzevičius

Kauno Prancūzų g. 45 daugiabučio namo gyventojams periodiškai gesdavo liftas. Dalis lifto gedimų buvo kritiniai ir kasmetinės apžiūros metu buvo užfiksuoti šie defektai: išsidėvėję kabinos ir atsvaro šliaužikliai, reduktoriaus sliekinio veleno laisvumas artėjo prie kritinės ribos, valdymo spintoje apdegę relių kontaktai, išdilusios mechaninės ir elektrinės varstomų kabinos durų blokuotės, susidėvėjusi kabinos durų atidarymo įranga ir sudilę vedantieji lynai. 

Didžioji dalis keleivinių liftų Lietuvoje įrengti daugiau nei prieš 30 metų. Šiai dienai liftai yra susidėvėję, pasenę, techniškai neatitinka šių dienų kokybės standartų ir keliamų griežtų saugumo reikalavimų. Liftams daugeliu atveju jau nebegaminamos atsarginės detalės, jie dažnai genda, kelia triukšmą, naudoja daug elektros energijos, neatitinka ir estetinių poreikių. Taip pat, senų liftų dideli eksploatacijos kaštai, dažno gedimo remontas kainuoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų, o šiuo konkrečiu atveju, lifto remonto sąmata siekė 14 000 eurų. Svarbu suprasti, kad liftas yra potencialiai pavojingas įrenginys, todėl būtina laiku atlikti reikiamus veiksmus tinkamam jo eksploatavimui.

Kiekvienas liftas susideda iš daug tarpusavyje susijusių mechaninių elementų, kurie turi ribotą naudojimo laiką. Kai lifto elementai pasiekia tarnavimo laiko ribą, jo patikimumas katastrofiškai mažėja. Šis liftas buvo eksploatuojamas daugiau nei 39 metus, tuo tarpu, kai tikėtinas naudojimo terminas gamybos metu buvo nustatytas 25 metai. Kai lifto elementai pasiekia tarnavimo laiko ribą, jo patikimumas katastrofiškai mažėja. 

Atsižvelgiant į užfiksuotus Prancūzų g. 45, Kaune, namo lifto defektus buvo skubiai organizuotas susirinkimas su namo gyventojais, kurio metu butų savininkai buvo informuoti apie lifto būklę. Daugiabučio namo vadybininkas Paulius, susirinkimo metu, kai dalyvavo dauguma namo gyventojų, akcentavo lifto keliamą grėsmę ir pateikė siūlymą liftą keisti nauju. Kartu su namo gyventojais buvo sutarta organizuoti raštišką balsavimą dėl lifto keitimo. Po įvykusio balsavimo daugumos sprendimu, buvo pritarta numatytiems lifto keitimo darbams. Lifto keitimo darbai truko iki 2 mėnesių. Šiuo metu gyventojai džiaugiasi nauju, švariu liftu, kuris veikia be trikdžių, tyliai, taip pat naujo lifto pakeitimas prisidėjo ir prie turto vertės padidėjimo name. 

„Džiaugiuosi nauju liftu, kuris yra žymiai erdvesnis ir šviesesnis. Senasis liftas buvo nejaukus, jausdavausi kaip kameroje, kurioje tamsu, nešvaru ir nesimatydavo net aukštų skaičių mygtukų. Senajame lifte esu penkis kartus užstrigusi, o lifto skleidžiamus garsus girdėdavau per buto sienas. Naujas liftas nepalyginamai geresnis, o svarbiausia, kad negirdžiu kaip jis dirba.“ – savo įspūdžiais dalinasi gyventoja.

„Džiaugiuosi nauju liftu, kuris yra žymiai erdvesnis ir šviesesnis. Jis yra nepalyginamai geresnis, o svarbiausia, kad negirdžiu kaip jis dirba.“

Klientė iš Kauno
Civinity Namai Civinity Namai

Kviečiame naudotis mano.civinity.lt savitarna!

Civinity Namai

Sąskaitos

Civinity Namai

Balsavimas

Civinity Namai

Paslaugos