Bendroji nuosavybė

Noriu įregistruoti rūsio sandėliuką savo vardu. Kokius veiksmus turiu atlikti?

Asmuo, norintis įregistruoti rūsio patalpą daugiabučiame name ir savo nuosavybės teisę į ją, turi pateikti prašymą, bet kuriame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje. Kartu su prašymu reikia pateikti: Tinkamai suformuotą rūsio patalpos kadastro duomenų bylą, kurią gali gauti iš namo administratoriaus. Jei administratorius plano pateikti negali, plano kopija užsakoma Registrų centre. Jei pateiktas planas neatitinka […]

Kategorija:

Nuosavybės teise priklauso sandėliukas rūsyje, bet nežinome, kur jis yra. Kas gali pagelbėti šiuo klausimu?

Norėdamas sužinoti savo sandėliuko vietą rūsyje, buto savininkas turėtų kreiptis į namo administratorių, kuris pagal registrų centro išraše nurodytą sandėliuko indekso numerį ir rūsio planą parodys, kuris sandėliukas priklauso konkrečiam savininkui.   Tuo atveju, jeigu registro centro išraše sandėliuko indekso numeris nėra nurodytas, butui gali būti priskirtas bet kuris laisvas sandėliukas rūsyje. Nesant laisvų sandėliukų, o […]

Kategorija:

Komercinės patalpos turi atskirą įėjimą, kodėl turi mokėti už laiptinių dažymą ir langų keitimą?

Remiantis LR Civilinio kodekso 4.82 straipsnio 3 dalimi, butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti.

Kategorija:

Kodėl reikia mokėti už lifto priežiūrą, remontą bei keitimą, jei gyvenu 1 ar 2 aukšte?

Liftas – viso namo inžinerinė sistemos dalis. Teisės aktuose nurodyta, kad prisidėti prie bendrojo naudojimo objektų išlaikymo privalo visi savininkai, neatsižvelgiant į tai, ar jie faktiškai naudojasi bendrojo naudojimo objektais.

Kategorija:

Kodėl ne šildymo sezono metu yra reikia mokėti už šildymo ir karšto vandens sistemų eksploatavimą?

Daugiabučio namo šildymo ir karšto vandens sistemos išlaikymas, išsaugojimas ir priežiūra  vykdoma nuolatos. Atsižvelgiant į tai, išlaidas, susijusias su daugiabučio namo šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūra, jų išlaikymu ir išsaugojimu, privalo apmokėti butų ir kitų patalpų savininkai proporcingai savo nuosavybės teise turimo turto daliai, nepriklausomai nuo sezoniškumo.

Kategorija:

Kas yra bendroji dalinė nuosavybė ir kas yra asmeninė nuosavybė daugiabučiame name?

Bendroji dalinė nuosavybė yra dviejų ar kelių savininkų teisė valdyti, naudoti jiems priklausantį nuosavybės teisės objektą bei juo disponuoti. Butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendrojo naudojimo patalpos: pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė-techninė ir kitokia įranga. Sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų disponavimo priimami butų ir kitų patalpų […]

Kategorija:

Kodėl bendro naudojimo patalpose negaliu laikyti asmeninių daiktų?

Laikantis priešgaisrinių reikalavimų, bendrojo naudojimo patalpose negalima laikyti asmeninių daiktų.

Kategorija:

Kur kreiptis jei bendro naudojimo patalpos užstatytos daiktais?

Jeigu bendro naudojimo patalpos užstatytos daiktais prašome informuoti mus klientų aptarnavimo centro el. paštu: [email protected] arba telefonu 8-700-55188. Namo vadybininkas name pakabins skelbimą įpareigojantį atlaisvinti bendro naudojimo patalpas. To nepadarius daiktų savininkui ar gyventojams, namo administratorius suorganizuos daiktų išvežimą. Už daiktų išvežimo paslaugą, mokestis bus taikomas visiems butų ir patalpų savininkams.

Kategorija:

Bendro naudojimo patalpose yra graužikų ir kitų kenkėjų. Kur kreiptis?

Prašome informuoti namo administratorių Jums patogiu būdu: per kliento savitarną https://mano.civinity.lt, klientų aptarnavimo centro el. paštu: [email protected] arba telefonu 8-700-55188.

Kategorija:

Neradote atsakymo?

Susisiekite su mumis!

SUSISIEKTI
Civinity Namai Civinity Namai

Kviečiame naudotis mano.civinity.lt savitarna!

Civinity Namai

Sąskaitos

Civinity Namai

Balsavimas

Civinity Namai

Paslaugos