Kalėdiniu laikotarpiu nepamirškite apie gaisro prevenciją namuose

2021.12.21

Kalėdiniu laikotarpiu nepamirškite apie gaisro prevenciją namuose

Ruošiantis Kalėdoms ir Naujųjų metų išvakarėms, viena didžiausių statinių priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupė Baltijos šalyse „Civinity“ kviečia pagalvoti ne tik apie namų puošimą ir dovanas, bet ir apie priešgaisrinę saugą namuose.

Dūmų detektoriai

Kad dūmų detektoriai ir toliau gerai veiktų namuose, turėtumėte juos patikrinti bent kartą per metus ir įsitikinti, kad jie tinkamai veikia. Tai galima padaryti paspaudus bandymo mygtuką ant dūmų detektoriaus – jeigu detektorius yra kokybiškas, turėtų pasigirsti garsinis signalas. Jei taip neatsitinka, įsitikinkite, kad nuo dūmų detektoriaus nuimtos plastikinės apsauginės etiketės, ar detektorius įjungtas ir ar nėra išsikrovusi jo baterija. Atminkite, kad kiekvienuose namuose dūmų detektorius rekomenduojama įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega, taip pat koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius.

Žvakes naudokite atsargiai

Siekiant išvengti gaisro dėl žvakių, atlikite kelis paprastus veiksmus, kurie ženkliai padidins jų naudojimo saugumą. Nors daugelis žmonių išmeta instrukcijas jų neskaitydami, vis dėlto prieš naudojant žvakę atkreipkite dėmesį į jos degimo laiką. Prieš degant žvakes jos turi būti tvirtai pastatytos ant nedegaus paviršiaus, pavyzdžiui, metalinės žvakidės. Tarp dviejų degančių žvakių turi būti bent 10 cm atstumas. Žvakės negali būti deginamos šalia kitų šilumos šaltinių – televizorių, radiatorių ir pan. Padėdami žvakę numatytoje vietoje įsitikinkite, kad prie jos nėra užuolaidų, baldų ir pan. Dažna klaida yra palikti žvakes be priežiūros, todėl prieš išeinant iš kambario jas reikia visiškai užgesinti.

Elektros prietaisai taip pat gali sukelti gaisrą – būtinai juos patikrinkite

Patikrinkite visas naudojamas elektrines girliandas, ypač tas, kurias naudojate ne pirmus metus. Jų laidai gali būti mechaniškai pažeisti, gali būti sulūžusios lemputės ar pažeisti jungikliai, o tai gali sukelti gaisrą. Taip pat įsitikinkite, kokioms sąlygomis naudoti yra skirtos jūsų turimos elektrinės girliandos – vidaus ar lauko. Vidaus lemputės neturėtų būti naudojamos lauke, nes lemputės gali neatlaikyti temperatūros svyravimų ir drėgmės.

Užverkite langus ir balkonų duris

Didžiųjų švenčių atributu tapę fejerverkai ne visada gali džiuginti. Nors pirotechnikos gaminiais grožimės atvirose lauko erdvėje, pasitaiko atvejų, kuomet pro neuždarytus langus ar balkonus į vidų patenka fejerverkų kibirkštys. Dažnu atveju kibirkštys gali pasiekti šalia langų ar balkonų stovinčius baldus ar kabančias užuolaidas ir sukelti gaisrą. Naujųjų metų naktį, jeigu išvykstate iš namų, pasirūpinkite, kad langai ir balkonas būtų pilnai uždaryti.

„Civinity“ rekomenduoja atsakingai rūpintis savo sveikata ir turtu. Svarbu suprasti, kad gaisras per kelias minutes gali tapti nekontroliuojamas ir kelti pavojų gyvybei.

Civinity Namai Civinity Namai

Kviečiame naudotis mano.civinity.lt savitarna!

Civinity Namai

Sąskaitos

Civinity Namai

Balsavimas

Civinity Namai

Paslaugos